top of page

Mērniecība, ģeodēzija, topogrāfija

MŪSU PAKALPOJUMI

Topogrāfijas plāna izveide 

Topogrāfiskais plāns ir detlizēts zemes reljefa, elementu un segumu grafisks attēlojums. Šis plāns ietver informāciju par reljefu, ūdenstilpēm, celtnēm, veģetāciju, infrastruktūru, atsevišķiem elementiem. Kā arī topogrāfiskajā plānā tiek atspoguļots viss pazemes inženierkomunikāciju novietojumus. Topogrāfiskie plāni ir svarīgs rīks dažādos inženiertehniskos un būvniecības projektos, piemēram, ēku būvniecībā, ceļu izbūvē, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu plānošanā, projektēšanā utt.

Topogrāfiskā plāna sastāvdaļas var ietvert:

  • Reljefa informācija: Attēlo augstuma izmaiņas teritorijā, kā arī kritumus, paaugstinājumus, nogāzes un citus reljefa elementus;

  • Hidrogrāfija: attēlo upes, ezerus, dīķus un citas ūdenstilpes;

  • Veģetācija un segumi: Tiek attēlota veģetācija, tās aptvertā platība. Veģetācija tiek iedalīta grupās;

  • Infrastruktūra un elementi: Parāda ceļus, tiltus, ēkas un citus elementus;

Topogrāfiskie plāni ir būtisks materiāls projektēšanā, būves novietnes plānošanā, īpaši, lai ņemtu vērā apkārtējās vides ietekmi uz būvniecības projektu. Šie plāni palīdz inženieriem un arhitektiem veikt precīzu analīzi un pieņemt pareizus lēmumus, ievērojot apkārtējās vides apstākļus.

Topogrāfijas plāna izveide 
Topogrāfijas plāna izveide 
Izpildmērījuma plāna izveide

Izpildmērījuma plāna izveide

Izpildmērījuma plāns ir dokuments, kas grafiski attēlo projekta faktisko izpildi. Izpildmērījums ļauj salīdzināt kā projektētie raksturlielumi realizēti apvidū. Kā projektētie apjomi sakrīt ar faktiskajiem, kas bieži ļauj kontrolēt būvniecības izmaksas. Kā arī izpildmērījums ir nepieciešams, lai būvi nodotu ekspluatācijā un atsevišķos gadījumos sakārtotu īpašumtiesības.

Izpildmērījuma plāna izveide

Punktu/būvasu nospraušana

Katram punktam geodēziskajā tīklā tiek piešķirtas koordinātes, kas norāda tā precīzu atrašanās vietu dabā. Ievērojot šīs koordinātes, mērnieks var tās precīzi atspoguļot dabā.


Kuros gadījumos tas ir nepieciešams:

  • Būvasu nospraušana – pirms ēkas būvniecības tiek atzīmēti punkti apvidu, lai visu būvniecības laiku būtu iespējams sekot līdzi būves novietnei un pareizai ģeometrijai;

  • Inženiertīklu nospraušana – precīza tīklu attēlošana apvidū;

  • Iepriekš uzmērītu robežu attēlošana apvidū;

  • un citi nepieciešamie elementi, punkti vai līnijas atbilstoši izstrādātajam projektam vai koordinātu sistēmai.

Punktu/būvasu nospraušana
Punktu/būvasu nospraušana
bottom of page